LEGO Trolls 41255 Párty v Popíkově

Kreativní zábava s domkem na stromě z filmu Trollové: Světové turné


  • 1 156,20 Kč bez DPH
  • Prodej skončil
1 399 Kč
Kategorie: Trolls
Hmotnost: 0.76 kg
Doporučený věk: od 6 let
Počet dílků: 380
Počet figurek: 5
Rok vydání: 2020
 

 

Jste připraveni na párty s trolly? Pak navštivte nejspokojenější vesnici VŠECH DOB jménem Popíkov a poznejte Poppy, Větvíka, Dragy Diamanta, Mini Diamanta a Roulu, zatímco se budou celý den věnovat hudbě! Vytvořte trollům stylové účesy pomocí muffinů, srdíček a květin. Dragy Diamant může ve svých vlasech dokonce ukrýt vajíčko, z něhož se vylíhne Mini Diamant! Pak roztočte kolo a zjistěte, zda bude slunečno nebo vyjde duha. S 5 minifigurkami trollů, včetně exkluzivních postaviček Dragy Diamanta a Mini Diamanta, může hraní začít ihned.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

Lego je řada stavebnicových produktů, vyráběných rodinnou dánskou společností The LEGO Group sídlící v dánském Billundu. Vlajkovým produktem společnosti je původní série stavebnic obsahující tzv. Lego bricks, malé lego kostičky, které se dají libovolně skládat dohromady. Ty jsou ještě doplněny velkým množstvím dalších různobarevných dílů, minifigurkami (také nazývané minifigures) a spoustami dalšího, vzájemně kompatibilního materiálu. Z Lega lze postavit prakticky cokoliv - automobil, letoun, vlak, dům, hrad nebo zámek, sochu, vesmírné plavidlo a dokonce i funkčního robota. 

Program Lego byl mimořádně úspěšný, za půl století se vyrobilo kolem 600 miliard kostiček a vyrábí se kolem 36 miliard ročně, to jest v průměru asi 1140 kostiček každou sekundu. Je tak rozšířený, že název Lego se stal pojmem, kolem stavebnic vzniklo množství filmů a různých soutěží. Velké stavby z Lega se vystavují ve veřejných budovách.

Úspěch značky Lego je založen na velmi pečlivé výrobě s nepatrnými tolerancemi a vyleštěnými povrchy, na vhodně zvoleném plastu, který vydrží tisíce spojení a rozpojení, a ovšem i na důmyslné geometrii. Základní modul tvoří kostka o rozměrech 15 x 8 x 3,2 mm, na níž je v pravidelném rozestupu 8 mm rozloženo 8 spínacích výstupků o průměru 4,8 mm a výšce 1,7 mm. Pravidelná síť výstupků s roztečí přesně 8 mm je základem systému, kdežto délky a šířky kostiček jsou vždy o 0,2 mm menší. Mezi kostičkami tak vznikají mezery o šířce 0,2 mm, které umožňují dobrou manipulaci s nimi. Původní regenerovanou celulózu nahradil po dlouhém výzkumu akrylonitrilbutadienstyren (ABS), který je odolnější proti otěru. Plast se ohřívá na teplotu 232 °C a lisuje ve vstřikovacích lisech pod tlakem 25 až 150 tun, načež musí 15 sekund chladnout. Přípustná odchylka rozměrů kostiček je 0,02 mm.