LEGO Mimoni 75550 Mimoňský kung-fu souboj

Díky třem LEGO® figurkám mimoňů může kung-fu zábava začít ihned

  • 1 049 Kč 104 Kč –9 %
  • (>3 ks) Skladem
    Můžeme doručit do: 25.6.2024
945 Kč
Kategorie: Mimoni
Hmotnost: 0.48 kg
Doporučený věk: od 6 let
Počet dílků: 310
Počet figurek: 3
Rok vydání: 2021
 

 

Přidejte se k mimoňům na jejich tréninku, připravte se s nimi na pořádný LEGO® kung-fu souboj a pak to všechno pořádně oslavte. Mimoni nejprve trénují kung-fu – k dispozici mají stojan plný zbraní a dřevěnou figurínu, která se otáčí. Poté se vydají do průvodu s čínským drakem a zamíří se podívat na ohňostroj, který se odpaluje z chrámu. Nenechte si ujít dramatický moment, kdy se z chrámu vynoří Otto. Ve stavebnici najdete figurky mimoňů Kevina a Stuarta v kung-fu oblecích, a navíc figurku Otta.

 

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

Lego je řada stavebnicových produktů, vyráběných rodinnou dánskou společností The LEGO Group sídlící v dánském Billundu. Vlajkovým produktem společnosti je původní série stavebnic obsahující tzv. Lego bricks, malé lego kostičky, které se dají libovolně skládat dohromady. Ty jsou ještě doplněny velkým množstvím dalších různobarevných dílů, minifigurkami (také nazývané minifigures) a spoustami dalšího, vzájemně kompatibilního materiálu. Z Lega lze postavit prakticky cokoliv - automobil, letoun, vlak, dům, hrad nebo zámek, sochu, vesmírné plavidlo a dokonce i funkčního robota. 

Program Lego byl mimořádně úspěšný, za půl století se vyrobilo kolem 600 miliard kostiček a vyrábí se kolem 36 miliard ročně, to jest v průměru asi 1140 kostiček každou sekundu. Je tak rozšířený, že název Lego se stal pojmem, kolem stavebnic vzniklo množství filmů a různých soutěží. Velké stavby z Lega se vystavují ve veřejných budovách.

Úspěch značky Lego je založen na velmi pečlivé výrobě s nepatrnými tolerancemi a vyleštěnými povrchy, na vhodně zvoleném plastu, který vydrží tisíce spojení a rozpojení, a ovšem i na důmyslné geometrii. Základní modul tvoří kostka o rozměrech 15 x 8 x 3,2 mm, na níž je v pravidelném rozestupu 8 mm rozloženo 8 spínacích výstupků o průměru 4,8 mm a výšce 1,7 mm. Pravidelná síť výstupků s roztečí přesně 8 mm je základem systému, kdežto délky a šířky kostiček jsou vždy o 0,2 mm menší. Mezi kostičkami tak vznikají mezery o šířce 0,2 mm, které umožňují dobrou manipulaci s nimi. Původní regenerovanou celulózu nahradil po dlouhém výzkumu akrylonitrilbutadienstyren (ABS), který je odolnější proti otěru. Plast se ohřívá na teplotu 232 °C a lisuje ve vstřikovacích lisech pod tlakem 25 až 150 tun, načež musí 15 sekund chladnout. Přípustná odchylka rozměrů kostiček je 0,02 mm.