Ravensburger 3D Puzzle - Planetární soustava - 522 dílků

Sestav si svůj vlastní model Sluneční soustavy!

  • 1 299 Kč 200 Kč –15 %
    908,26 Kč bez DPH
  • (>3 ks) Skladem
    Můžeme doručit do: 6.10.2023
1 099 Kč
Kategorie: Puzzle 3D
Hmotnost: 1.42 kg
Doporučený věk: od 6 let
Počet dílků: 522
Materiál: plast
Velikost balení: 270x373x68 mm
Rok vydání: 2018
 

Postavte si 3D stabilní planetární soustavu. Speciální zakřivené nebo ohebné dílky, které přesně zapadnou na své místo, umožňují postavit tyto modely. Dílky jsou vyrobeny z pevného plastu, zaručí tak vynikající stabilitu a celý model drží bez nutnosti lepení. Balení obsahuje 522 očíslovaných dílků puzzle, 18 dílů příslušenství, oboustranný plakát a návod.

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

Německá firma Ravensburger je předním dodavatelem puzzle, her a dalších výrobků po celém světě. Její historie sahá až do roku 1883 a od té doby se modrý trojúhelník loga Ravensburger stal především synonymem pro puzzle. Společnost Ravensburger se však nezabývá jen výrobou puzzle, ale také se velmi aktivně věnuje vývoji a výrobě stolních her.

Drží přední příčku v oblíbenosti i prodejnosti mezi světovými výrobci. Puzzle jsou vyrobeny s použitím "Softclick Premium Puzzle" technologie, která používá tlustší a silnější desky (vyrobeny speciálně pro Ravensburger) a ručně vyráběné výsekové raznice. Výsledkem jsou proto dílky kvalitní, hladké a bez papírového prachu. Každý dílek z puzzle Ravensburger je unikátní a perfektně zapadá do ostatních dílků. Puzzle představuje velmi vhodný prostředek k relaxaci po dlouhém náročném dni nebo jako výborná zábava o deštivém, nevlídném víkendu pro děti i dospělé.

Název puzzle (vyslovuje se "pɐzl"; v češtině též zdomácněla počeštěná žertovná výslovnost "pucle") pochází z angličtiny, kde toto slovo označuje jakoukoli skládačku, hříčku, nebo také křížovku i v přeneseném slova smyslu. Skutečným ekvivalentem je ale jigsaw puzzle, popisující skládačku vzniklou rozřezáním pomalovaného prkénka lupénkovou pilou nebo laserem. Skládání puzzle se dá označit jako tvůrčí činnost, která rozvíjí logické myšlení. Z jednotlivých dílků, které do sebe musejí přesně zapadat, se složí kýžený tvar či obrazec. Existuje také tzv. puzzle ball, kde jsou dílky zaoblené tak, že po složení z nich vznikne koule. Puzzle se může skládat třeba jen z několika velkých částeček (dětská), ale může jich být také několik tisíc.